NCDT
NECO
Hikmet Atilla
Köşe Yazarı
Hikmet Atilla
 

TURİZM DE MUCİZE OLMAZ

TURİZM DE MUCİZE OLMAZ Didim de her ne kadar bazı işletmelerden kaynaklanan sorunlardan dolayı kapalı oteller var ise de, pandemi esnasında kapalı olan diğer otellerimizin hepsi açıldı.  Misafirlerimiz geliyorlar. Didim Ticaret Odası Yönetimi olarak TUI genel merkezini Hannover de ziyaret ettiğimizde, Türkiye  sorumlusunun bize söylediği, Antalya Bölgesin de fiyatların revize edildiği yönündeydi. Doğrusu yüksek enflasyonun yanın da fiyatların revize edileceğini tahmin etmemiştik, bundan dolayı da Rusya – Ukrayna savaşının Didim’i fazla etkilemeyeceğini düşünmüştük. Etkileyeceği gibi görünüyor, kaynak pazarlarımızdan bazı misafirlerimizin başka bölgelere kaydıklarını görüyoruz. Otel fiyatlarının TL olarak bu kadar yükselebileceğini ön görüsünde de bulunamamıştık; fiyat artışları, zamlar, enflasyon yurt içi pazarını vurdu. İstanbul – Didim arası otobüs bileti 550.00 TL olacak. Diğer tarafta ücretler sabit olarak yerinde durmaktadır. Gelecek kaygısından insanların çocuk yapmayı düşünmedikleri zaman içerisindeyiz. Bu durum da yurt içi tatilcilerin tatil’e çıkıp otelde konaklamaları zorlaşacak, yurt dışı ise her şeye rağmen 2021 den daha iyi olacak. Didim de evleri olanların, buna yabancılarda dahil, geldiklerini de görüyoruz,  evlerine gelecekler, hatta eş dostlarına da evlerinin kapılarını açmış olacaklar, bu da konaklama tesislerinin dışındaki esnafımızın işlerinin şartlara göre iyi olacağıdır.  Turizm de mucize olmayacağına göre 2022 sezonu da bu şekilde kapatmış olacağız. DİDİM DE TATİL YAPMANIN 5 SEBEBİ 1 - Didim,  Türkiye’nin 81 ilinden ve Avrupa’nın birçok ülkesinden yerleşik yer olarak seçilen Türkiye’nin en batısında konumlanmış bir yerdir. Tatiliniz için Didim’i tercih ettiğinizde muhakkak ki Sizden biri olan, Sizin müziği çalan, Sizin ile aynı şarkıyı söyleyen, halaya, horona duran, zeybek oynayan, kuymağını, kömbesini, keşkekini, kebabını, iç köftesini, balık buğulamasını Sizin damak tadınızda yapan bir restaurantı  bulursunuz.  2 - 50 km  uzun sahilinde kumsal ya da kayalık ya da taşlık bölgelerde yüzebilir, yüzme bilmenize  göre derin veya sığ bölgeleri tercih eder, çocuğunuz, eşiniz, dostunuz ile rahatlıkla rahatsız edilmeden güneşlenebilirsiniz. 3 - Güneş fazla geldi, çünkü yaz sezonunda 100 % güneş vaat ediyoruz, aracınıza atlayıp ya da toplu taşımayı kullanarak Didim ve çevresindeki Apollon Tapınağı, Millet ve Prienne antik kentleri,  tarihi yerleri  dolaşarak karşılaştığınız zenginlikler ile şaşıracaksınız. 4 - Bir de deniz açılayım derseniz Altınkum sahilinden kalkan günü birlik teknelere binip Didimin değişik koylarını ziyaret edebilir, bir deniz bu kadar mavi olur mu diyerek, denizin serin sularına kendinizi bırakabilir, tekneniz de kitabınızı okuyabilir,  çalınan müziklere de eşlik edebilirsiniz. 5 -  Güzel bir gün geçirdiniz, akşam yemeği sonrası eğlenmek istediniz, açık hava ve denize sıfır eğlence yerlerimizde sonsuz derecede eğlenebilirsiniz. Türkü Barlarımız da bol bol türkü söyleyebilirsiniz.  
Ekleme Tarihi: 13 Haziran 2022 - Pazartesi

TURİZM DE MUCİZE OLMAZ

TURİZM DE MUCİZE OLMAZ

Didim de her ne kadar bazı işletmelerden kaynaklanan sorunlardan dolayı kapalı oteller var ise de, pandemi esnasında kapalı olan diğer otellerimizin hepsi açıldı.  Misafirlerimiz geliyorlar.

Didim Ticaret Odası Yönetimi olarak TUI genel merkezini Hannover de ziyaret ettiğimizde, Türkiye  sorumlusunun bize söylediği, Antalya Bölgesin de fiyatların revize edildiği yönündeydi. Doğrusu yüksek enflasyonun yanın da fiyatların revize edileceğini tahmin etmemiştik, bundan dolayı da Rusya – Ukrayna savaşının Didim’i fazla etkilemeyeceğini düşünmüştük. Etkileyeceği gibi görünüyor, kaynak pazarlarımızdan bazı misafirlerimizin başka bölgelere kaydıklarını görüyoruz. Otel fiyatlarının TL olarak bu kadar yükselebileceğini ön görüsünde de bulunamamıştık; fiyat artışları, zamlar, enflasyon yurt içi pazarını vurdu. İstanbul – Didim arası otobüs bileti 550.00 TL olacak. Diğer tarafta ücretler sabit olarak yerinde durmaktadır. Gelecek kaygısından insanların çocuk yapmayı düşünmedikleri zaman içerisindeyiz. Bu durum da yurt içi tatilcilerin tatil’e çıkıp otelde konaklamaları zorlaşacak, yurt dışı ise her şeye rağmen 2021 den daha iyi olacak.

Didim de evleri olanların, buna yabancılarda dahil, geldiklerini de görüyoruz,  evlerine gelecekler, hatta eş dostlarına da evlerinin kapılarını açmış olacaklar, bu da konaklama tesislerinin dışındaki esnafımızın işlerinin şartlara göre iyi olacağıdır. 

Turizm de mucize olmayacağına göre 2022 sezonu da bu şekilde kapatmış olacağız.

DİDİM DE TATİL YAPMANIN 5 SEBEBİ

1 - Didim,  Türkiye’nin 81 ilinden ve Avrupa’nın birçok ülkesinden yerleşik yer olarak seçilen Türkiye’nin en batısında konumlanmış bir yerdir. Tatiliniz için Didim’i tercih ettiğinizde muhakkak ki Sizden biri olan, Sizin müziği çalan, Sizin ile aynı şarkıyı söyleyen, halaya, horona duran, zeybek oynayan, kuymağını, kömbesini, keşkekini, kebabını, iç köftesini, balık buğulamasını Sizin damak tadınızda yapan bir restaurantı  bulursunuz.

 2 - 50 km  uzun sahilinde kumsal ya da kayalık ya da taşlık bölgelerde yüzebilir, yüzme bilmenize  göre derin veya sığ bölgeleri tercih eder, çocuğunuz, eşiniz, dostunuz ile rahatlıkla rahatsız edilmeden güneşlenebilirsiniz.

3 - Güneş fazla geldi, çünkü yaz sezonunda 100 % güneş vaat ediyoruz, aracınıza atlayıp ya da toplu taşımayı kullanarak Didim ve çevresindeki Apollon Tapınağı, Millet ve Prienne antik kentleri,  tarihi yerleri  dolaşarak karşılaştığınız zenginlikler ile şaşıracaksınız.

4 - Bir de deniz açılayım derseniz Altınkum sahilinden kalkan günü birlik teknelere binip Didimin değişik koylarını ziyaret edebilir, bir deniz bu kadar mavi olur mu diyerek, denizin serin sularına kendinizi bırakabilir, tekneniz de kitabınızı okuyabilir,  çalınan müziklere de eşlik edebilirsiniz.

5 -  Güzel bir gün geçirdiniz, akşam yemeği sonrası eğlenmek istediniz, açık hava ve denize sıfır eğlence yerlerimizde sonsuz derecede eğlenebilirsiniz. Türkü Barlarımız da bol bol türkü söyleyebilirsiniz.

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve huraydingazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.