NCDT
NECO
Gündem Haber Girişi: 21.07.2022 - 12:54, Güncelleme: 21.07.2022 - 12:54

SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI

 

SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI

Didim Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Kent meydanında yapılan basın açıklamasında Suruç Katliamının üzerinden 7 yıl geçtiğini belirterek, unutmadıkları ve unutmayacaklarını ifade etti.
SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI Suruç’ta 20 Temmuz 2015'te Amara Kültür Merkezi'nde basın açıklama sırasında IŞİD'in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısıyla hayatını kaybeden 33 genç, katliamın 7. yılında da unutulmadı. Didim Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Kent meydanında yapılan basın açıklamasında Suruç Katliamının üzerinden 7 yıl geçtiğini belirterek, unutmadıkları ve unutmayacaklarını ifade etti.  Suruç katliamının 7. yıldönümü ile ilgili Didim Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklama yapan Haydar Pınarbaşı, Kobaneli çocuklara oyuncak götürmek için Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) öncülüğünde bir araya gelenlere yönelik katliamını kınayarak, tüm sorumluların yargılanması ve adaletin sağlanması talep ederek, “Suruç için adalet, herkes için adalet”  dedi.     KATLİAMLARI AYDINLATMAK ZORUNDALAR Pınarbaşı açıklamada “5 Haziran Diyarbakır katliamı, 20 Temmuz Suruç katliamı, 10 Ekim Ankara katliamı, 7 Haziran- 1 Kasım seçimleri arasında tetikçi olarak kullanılan IŞİD canilerince yapıldı. Bunların arkasında kimlerin olduğu halen ortaya dökülmedi. Araştırma komisyonları kurulsun diye verilen önergeleri reddedenlerin omuzundadır. Bu sorumluluk onların omuzundadır. Bu katliamları aydınlatmak zorundalar. Katliamı aydınlatmayanlarında günü gelince hesabını soracağız. Suruç’ta güler yüzlü aydınlık yüzlü gençler, emperyalizme ve faşizme karşı omuz omuza duruşun örneğini sergiledi. Suruç katliamı sadece IŞİD’li çetelerin yaptığı bir katliam değil, oradaki yeşeren başka bir dünya hayalini bastırmak isteyen küresel sermayenin, emperyalist güçlerin ve onlarla işbirliği içerisinde olan iktidarların arkasında olduğu bir durumdur. Diyarbakır, Suruç, Ankara katliamı ve halka karşı yapılan diğer katliamları da unutmadık unutturmayacağız. Suruç Katliamından sonra 2 polis öldürüldü. Polisleri öldürenlerin kim oldukları da halen açıklanmamıştır. Bu olayın arkasında da karanlık güçlerin, diğer katliamların sorumluları olduğunu biliyoruz. Tüm katliamlar bütün yönleriyle ortaya çıkarılmalıdır. Meclis komisyon kurularak, katliamların araştırılmasını iktidar partilerince reddedilmemesini, açığa çıkarılması için bütün uygulanmasını istiyoruz.” dedi. DAVUTOĞLU SÖYLEDİKLERİNİ AÇIKLAMALIDIR Pınarbaşı, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun “Eğer 7 Haziran ile 1 Kasım arasında olanların ne olduğunu açıklarsak kimse yerinde oturamaz” sözlerini hatırlatarak suçluların yargılanması gerektiğini belirtti. Pınarbaşı, “Katliamlar devam etti. Suruç katliamının üzerinden 7 yıl geçti. Katliamdan 2 ay sonra Ankara’da IŞİD tarafından bir katliam daha gerçekleşti. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu söylediği sözleri şeffaflıkla açıklamalıdır” ifadelerine yer verdi.
Didim Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Kent meydanında yapılan basın açıklamasında Suruç Katliamının üzerinden 7 yıl geçtiğini belirterek, unutmadıkları ve unutmayacaklarını ifade etti.

SURUÇ KATLİAMI UNUTULMADI

Suruç’ta 20 Temmuz 2015'te Amara Kültür Merkezi'nde basın açıklama sırasında IŞİD'in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısıyla hayatını kaybeden 33 genç, katliamın 7. yılında da unutulmadı.

Didim Emek ve Demokrasi Platformu tarafından Kent meydanında yapılan basın açıklamasında Suruç Katliamının üzerinden 7 yıl geçtiğini belirterek, unutmadıkları ve unutmayacaklarını ifade etti. 

Suruç katliamının 7. yıldönümü ile ilgili Didim Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklama yapan Haydar Pınarbaşı, Kobaneli çocuklara oyuncak götürmek için Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) öncülüğünde bir araya gelenlere yönelik katliamını kınayarak, tüm sorumluların yargılanması ve adaletin sağlanması talep ederek, “Suruç için adalet, herkes için adalet”  dedi.

 

 

KATLİAMLARI AYDINLATMAK ZORUNDALAR

Pınarbaşı açıklamada “5 Haziran Diyarbakır katliamı, 20 Temmuz Suruç katliamı, 10 Ekim Ankara katliamı, 7 Haziran- 1 Kasım seçimleri arasında tetikçi olarak kullanılan IŞİD canilerince yapıldı. Bunların arkasında kimlerin olduğu halen ortaya dökülmedi. Araştırma komisyonları kurulsun diye verilen önergeleri reddedenlerin omuzundadır. Bu sorumluluk onların omuzundadır. Bu katliamları aydınlatmak zorundalar. Katliamı aydınlatmayanlarında günü gelince hesabını soracağız.

Suruç’ta güler yüzlü aydınlık yüzlü gençler, emperyalizme ve faşizme karşı omuz omuza duruşun örneğini sergiledi. Suruç katliamı sadece IŞİD’li çetelerin yaptığı bir katliam değil, oradaki yeşeren başka bir dünya hayalini bastırmak isteyen küresel sermayenin, emperyalist güçlerin ve onlarla işbirliği içerisinde olan iktidarların arkasında olduğu bir durumdur. Diyarbakır, Suruç, Ankara katliamı ve halka karşı yapılan diğer katliamları da unutmadık unutturmayacağız. Suruç Katliamından sonra 2 polis öldürüldü. Polisleri öldürenlerin kim oldukları da halen açıklanmamıştır. Bu olayın arkasında da karanlık güçlerin, diğer katliamların sorumluları olduğunu biliyoruz. Tüm katliamlar bütün yönleriyle ortaya çıkarılmalıdır. Meclis komisyon kurularak, katliamların araştırılmasını iktidar partilerince reddedilmemesini, açığa çıkarılması için bütün uygulanmasını istiyoruz.” dedi.

DAVUTOĞLU SÖYLEDİKLERİNİ AÇIKLAMALIDIR

Pınarbaşı, dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun “Eğer 7 Haziran ile 1 Kasım arasında olanların ne olduğunu açıklarsak kimse yerinde oturamaz” sözlerini hatırlatarak suçluların yargılanması gerektiğini belirtti. Pınarbaşı, “Katliamlar devam etti. Suruç katliamının üzerinden 7 yıl geçti. Katliamdan 2 ay sonra Ankara’da IŞİD tarafından bir katliam daha gerçekleşti. Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu söylediği sözleri şeffaflıkla açıklamalıdır” ifadelerine yer verdi.

Aydın HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve huraydingazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.