NCDT
NECO
Gündem (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 08.05.2022 - 16:57, Güncelleme: 08.05.2022 - 16:57

*SİYASETİ DÜRÜST YAPARSANIZ, TÜRKİYE VE MİLLET KAZANIR*

 

*SİYASETİ DÜRÜST YAPARSANIZ, TÜRKİYE VE MİLLET KAZANIR*

Sadece son birkaç ay içerisinde Aydın Geri Gönderme Merkezi, defalarca kez bağımsız kurum ve kuruluşlarca denetlenmiştir.
*SİYASETİ DÜRÜST YAPARSANIZ, TÜRKİYE VE MİLLET KAZANIR*   CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül’ün Aydın Geri Gönderme Merkezi hakkında Meclis Başkanlığı’na sunmuş olduğu önerge göstermektedir ki, Sayın vekile yine yanlış bilgiler verilmiş. Bizler her zamanki gibi milletimize olan sorumluluğumuz gereği yanlışları doğruya çevirmeyi sürdüreceğiz. Doğruları sıralamadan önce Süleyman Bülbül’e ve yol arkadaşlarına tavsiyem siyaseti dürüst yapmalarıdır. Siyaseti dürüst yaparsanız, Türkiye ve millet kazanır. Çamur at izi kalsın yöntemiyle yaptığınız siyasetin kimseye faydası olmaz. *Gelelim Geri Gönderme Merkezi’ndeki asılsız iddiaların doğrularına...* Sadece son birkaç ay içerisinde Aydın Geri Gönderme Merkezi, defalarca kez bağımsız kurum ve kuruluşlarca denetlenmiştir. Örneğin Kamu Başdenetçisi sayın Şeref MALKOÇ ve Aydın Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY başkanlığındaki TBMM Kamu Denetçiliği Kurumunca, Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Hulusi ARAT başkanlığında, ilgili kamu kurumları, meslek odaları(Aydın Barosu vb.) ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan komisyonca, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu üyesi Sayın Dilek ERTÜRK başkanlığında Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bünyesinde oluşturulacak geri itmeler raporunun hazırlık çalışmaları için oluşturulan komisyonca, Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı sorumluluğunda ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile işbirliği içerisinde, “Uluslararası koruma ve karma göç alanında Jandarma Genel Komutanlığının kurumsal kapasitesinin artırılması projesi” kapsamında bir heyetçe, 2 defa olmak üzere Aydın Valiliği İl İnsan Hakları Kurulunca denetlenmiştir. Bu ziyaretler ve denetim sonucunda, kötü muamele ve hak hak ihlallerine dair herhangi bir olumsuz durum tespit edilmemiştir.  Tüm bunların yanında belirtmek isterim ki, Aydın Geri Gönderme Merkezi’nde barınanlar günde en az 6 saat havalandırmaya çıkarılmaktadır. Havalandırmada bulunan 20’ye yakın ankesörlü telefondan haberleşme ve iletişim hakları sınırsız kullanılabilmektedir.  *Siyaset, yalan ve iftira üzerinden yapılan bir şey değildir, olmamalıdır* Türkiye’nin dört bir yanı karmaşık durumdayken, iç karışıklıktan medet umarak çamur at izi kalsın mantığıyla, ucuz iç siyaset malzemeleri kullanılarak bir yere ulaşılamayacağını 6’lı ittifakın hala anlayamamış olması düşündürücüdür. Siyaset, yalan ve iftira üzerinden yapılan bir şey değildir, olmamalıdır. Bu tip yaklaşımlar, bu yalan ve yanlış bilgilerle kurulan algı operasyonları tarihte birçok kez hezeyana uğramıştır, uğramaya da devam edecektir. HÜRAYDIN / D. TEMEL YURDAER
Sadece son birkaç ay içerisinde Aydın Geri Gönderme Merkezi, defalarca kez bağımsız kurum ve kuruluşlarca denetlenmiştir.

*SİYASETİ DÜRÜST YAPARSANIZ, TÜRKİYE VE MİLLET KAZANIR*

 

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül’ün Aydın Geri Gönderme Merkezi hakkında Meclis Başkanlığı’na sunmuş olduğu önerge göstermektedir ki, Sayın vekile yine yanlış bilgiler verilmiş. Bizler her zamanki gibi milletimize olan sorumluluğumuz gereği yanlışları doğruya çevirmeyi sürdüreceğiz. Doğruları sıralamadan önce Süleyman Bülbül’e ve yol arkadaşlarına tavsiyem siyaseti dürüst yapmalarıdır. Siyaseti dürüst yaparsanız, Türkiye ve millet kazanır. Çamur at izi kalsın yöntemiyle yaptığınız siyasetin kimseye faydası olmaz.

*Gelelim Geri Gönderme Merkezi’ndeki asılsız iddiaların doğrularına...*

Sadece son birkaç ay içerisinde Aydın Geri Gönderme Merkezi, defalarca kez bağımsız kurum ve kuruluşlarca denetlenmiştir.

Örneğin Kamu Başdenetçisi sayın Şeref MALKOÇ ve Aydın Valimiz Sayın Hüseyin AKSOY başkanlığındaki TBMM Kamu Denetçiliği Kurumunca,

Vali Yardımcısı Sayın Mustafa Hulusi ARAT başkanlığında, ilgili kamu kurumları, meslek odaları(Aydın Barosu vb.) ve sivil toplum kuruluşlarından oluşan komisyonca,

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu üyesi Sayın Dilek ERTÜRK başkanlığında Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bünyesinde oluşturulacak geri itmeler raporunun hazırlık çalışmaları için oluşturulan komisyonca,

Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı sorumluluğunda ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile işbirliği içerisinde, “Uluslararası koruma ve karma göç alanında Jandarma Genel Komutanlığının kurumsal kapasitesinin artırılması projesi” kapsamında bir heyetçe,

2 defa olmak üzere Aydın Valiliği İl İnsan Hakları Kurulunca denetlenmiştir. Bu ziyaretler ve denetim sonucunda, kötü muamele ve hak hak ihlallerine dair herhangi bir olumsuz durum tespit edilmemiştir. 

Tüm bunların yanında belirtmek isterim ki, Aydın Geri Gönderme Merkezi’nde barınanlar günde en az 6 saat havalandırmaya çıkarılmaktadır. Havalandırmada bulunan 20’ye yakın ankesörlü telefondan haberleşme ve iletişim hakları sınırsız kullanılabilmektedir. 

*Siyaset, yalan ve iftira üzerinden yapılan bir şey değildir, olmamalıdır*

Türkiye’nin dört bir yanı karmaşık durumdayken, iç karışıklıktan medet umarak çamur at izi kalsın mantığıyla, ucuz iç siyaset malzemeleri kullanılarak bir yere ulaşılamayacağını 6’lı ittifakın hala anlayamamış olması düşündürücüdür.

Siyaset, yalan ve iftira üzerinden yapılan bir şey değildir, olmamalıdır. Bu tip yaklaşımlar, bu yalan ve yanlış bilgilerle kurulan algı operasyonları tarihte birçok kez hezeyana uğramıştır, uğramaya da devam edecektir.

HÜRAYDIN / D. TEMEL YURDAER

Ankara HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve huraydingazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.