NCDT
NECO
Ali Erol Öktensoy
Köşe Yazarı
Ali Erol Öktensoy
 

BU NASIL BİR SİYASET

BU NASIL BİR SİYASET Değerli okurlarım, uzunca bir süredir köşe yazılarıma ara vermiştim. Güzel Ülkemin hal ve ahvalini biraz yazmadan seyretmek istedim. Belki mevcut İktidar bir şeyleri düzeltir de bende olumlu bir şeyler yazarçizerim dedim kendimce. Ne gezer aynı tas aynı hamam misali gün geçtikçe daha da vahim ve anlaşılamayacak bir fakirleşmenin vede en kötüsü ise kavga, hakaret, bencillik, hoş görüsüzlük almış başını gidiyor. Değerli okurlarım, Yıllık yüzde 69 enflasyon ne demek. Ki, bu yüzdeyi bulan da TÜİK. Değerli okurlarım, aslına bakarsanız bu gün enflasyon % 200 lere dayandığını yaşayarak görüyoruz. AKEPE Milletvekilleri, ardarda kendi beceriksizliklerini örtme telaşıyla. Fakir fukaraya kuru soğan ekmek tavsiye ediyor Peki ya soğanın artışından haberi var mi? İnsanlar soğanı tek tek alıyor. Değerli okurlarım. Vatandaş bir çıkış, bir yaşayabilmek ancak İnsanca yaşaya bilmek için çırpınıp duruyor. Hükümet bir yığın vaatte bulunuyor ancak hayata bir türlü Geçirmek İçin Hareket Ettiğini Göremiyorum. İşte Bu Noktada Sn. Kılıçdaroğlu, Sn.Meral Akşener, Sn. Temel Karamollaoğlu, Sn. Ali Babacan, Sn. Gültekin Uysal Ve Sn. Ahmet Davutoğlu'nun İmzaladığı Uzlaşmada Önemli Kararlar Almaya Devam Ederek 6 Lı Masanın Etrafında Ülkeyi Nasıl Refaha Ve Huzura Kavuşturacaklarının Çalışmasını Yapmaktalar. En Önemlisi İse  Ön koşulsuz . Değerli okurlarım ve devamında diyorlar ki, "Ben" değil "Biz" politikası, - "Tek kişi" değil, "Ekip" işi, "Tek akıl" değil, "Ortak akıl",- "Önce partimiz" değil, "Önce devlet"- "Önce aile" değil, "Önce millet" Ve devamında: Kuvvetler Ayrılığı İlkesine Dayalı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem. Özgürlükçü Kamu Düzeni. Her Tür Ayrımcılığa Son Verecek Çoğulcu, Katılımcı ve Özgürlükçü Demokrasi.  Düşünce, İfade ve Basın Özgürlüğü. . Din ve Vicdan Özgürlüğü.  Toplumsal Barış ve Tarafsız/Bağımsız Yargı Önünde Hesap Verilirlik. Sosyal Devlet ve Gelir Adaleti. . Üretim ve İstihdam Odaklı Ekonomi. Siyasi Etik Reformu. Etkin ve İtibarlı Dış Politika. Değerli okurlarım Millet İttifakı olarak 6 Parti lideri mutabakatı imzalıyarak Ükemizin Vatandaşlarına ümit oldukları bir gerçeği yazmaktan ve İnşaAllah hayata geçireceklerini bütün kalbimle inanıyorum. . Saygı ve sevgilerimle.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DİYEBİLENE.
Ekleme Tarihi: 03 Haziran 2022 - Cuma

BU NASIL BİR SİYASET

BU NASIL BİR SİYASET

Değerli okurlarım, uzunca bir süredir köşe yazılarıma ara vermiştim. Güzel Ülkemin hal ve ahvalini biraz yazmadan seyretmek istedim. Belki mevcut İktidar bir şeyleri düzeltir de bende olumlu bir şeyler yazarçizerim dedim kendimce. Ne gezer aynı tas aynı hamam misali gün geçtikçe daha da vahim ve anlaşılamayacak bir fakirleşmenin vede en kötüsü ise kavga, hakaret, bencillik, hoş görüsüzlük almış başını gidiyor.

Değerli okurlarım, Yıllık yüzde 69 enflasyon ne demek. Ki, bu yüzdeyi bulan da TÜİK.

Değerli okurlarım, aslına bakarsanız bu gün enflasyon % 200 lere dayandığını yaşayarak görüyoruz. AKEPE Milletvekilleri, ardarda kendi beceriksizliklerini örtme telaşıyla. Fakir fukaraya kuru soğan ekmek tavsiye ediyor Peki ya soğanın artışından haberi var mi? İnsanlar soğanı tek tek alıyor.

Değerli okurlarım. Vatandaş bir çıkış, bir yaşayabilmek ancak İnsanca yaşaya bilmek için çırpınıp duruyor. Hükümet bir yığın vaatte bulunuyor ancak hayata bir türlü Geçirmek İçin Hareket Ettiğini Göremiyorum. İşte Bu Noktada Sn. Kılıçdaroğlu, Sn.Meral Akşener, Sn. Temel Karamollaoğlu, Sn. Ali Babacan, Sn. Gültekin Uysal Ve Sn. Ahmet Davutoğlu'nun İmzaladığı Uzlaşmada Önemli Kararlar Almaya Devam Ederek 6 Lı Masanın Etrafında Ülkeyi Nasıl Refaha Ve Huzura Kavuşturacaklarının Çalışmasını Yapmaktalar. En Önemlisi İse  Ön koşulsuz .

Değerli okurlarım ve devamında diyorlar ki, "Ben" değil "Biz" politikası,

- "Tek kişi" değil, "Ekip" işi, "Tek akıl" değil, "Ortak akıl",- "Önce partimiz" değil, "Önce devlet"- "Önce aile" değil, "Önce millet"

Ve devamında:

Kuvvetler Ayrılığı İlkesine Dayalı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem. Özgürlükçü Kamu Düzeni. Her Tür Ayrımcılığa Son Verecek Çoğulcu, Katılımcı ve Özgürlükçü Demokrasi.  Düşünce, İfade ve Basın Özgürlüğü. . Din ve Vicdan Özgürlüğü.  Toplumsal Barış ve Tarafsız/Bağımsız Yargı Önünde Hesap Verilirlik. Sosyal Devlet ve Gelir Adaleti. . Üretim ve İstihdam Odaklı Ekonomi. Siyasi Etik Reformu. Etkin ve İtibarlı Dış Politika.

Değerli okurlarım Millet İttifakı olarak 6 Parti lideri mutabakatı imzalıyarak Ükemizin Vatandaşlarına ümit oldukları bir gerçeği yazmaktan ve İnşaAllah hayata geçireceklerini bütün kalbimle inanıyorum.

. Saygı ve sevgilerimle.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DİYEBİLENE.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve huraydingazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.