NCDT
NECO
Gündem (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 07.07.2022 - 13:00, Güncelleme: 07.07.2022 - 13:47

DOKTOR EKREM KARAKAYA SALDIRISI DİDİM DEVLETHASTANESİ HEKİM VE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN LANETLENDİ

 

DOKTOR EKREM KARAKAYA SALDIRISI DİDİM DEVLETHASTANESİ HEKİM VE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN LANETLENDİ

Acımız büyük, kaybımız tarifsiz Üzgünüz, öfkeliyiz:YASTAYIZ!!
DOKTOR EKREM KARAKAYA SALDIRISI DİDİM DEVLETHASTANESİ HEKİM VE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN LANETLENDİ Geçtiğimiz günlerde Konya'da görev yaptığı hastanede bir hasta yakınının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Doktor Ekrem Karakaya, Didim Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanları tarafından basın açıklaması ile doktorlara yapılan saldırılar kınandı, lanetlendi.       Basın açıklamasından önce Sağlık çalışanlarına yapılan saldırılarda hayatını kaybeden Görev şehitlerinin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Didim Devlet hastanesinin bahçesinde yapılan basın açıklamasını Hekim Birliği Didim Temsilcisi Uzmn.Doktor Alev Alçay yaptı.     Hekim birliği Sendikası Didim İlçe temsilcisi Uzmn.Dr.Alev Alçay ; "Acımız büyük, kaybımız tarifsiz Üzgünüz, öfkeliyiz:YASTAYIZ!! Biz hekimler artik tükendik dedik dinlemediniz. Biz hekimler, sağlık hizmeti verdiğimiz kamu kurumlarının içerisinde sözel, fiziki saldırıya uğruyor, hatta öldürülüyoruz dedik duymadınız. Biz hekimler, şiddete karşı göstermelik koruma kanunları değil, caydırıcı hükümler İçeren kanunların çıkarılmasını bekliyoruz dedik, görmezden geldiniz. Halkımıza doğru tanı koymak için en az 15-20 dakika muayene süresi ayırabilmek bu şekilde HAKKIYLA GOREV yapabilmek istiyoruz. MHRS randevularını 5 dakikada bir vererek, üzerine randevusuz hasta da bakılmasını isteyerek hastanede kalabalıkları arttırarak şiddete davetiye çıkarıyorsunuz dedik, umursamadınız. Kışkırtılmış sağlık hizmeti söylemlerinizle sağlık sistemindeki her aksaklığın tek sebebi hekimlermiş gibi gösterdiniz. Bizleri koruyamadınız; muayene odalarımızı savaş alanlarına çevirdiniz Öldürüldük Öldük. Bizi duymayan, görmeyen, muhatap almayan siyasi otorite ve sorumlu devlet yetkilileri bugün onbinlerce hekim olarak size sesleniyoruz ve diyoruz ki, Dr. Ekrem Karakaya siz yazmasanız da görev şehididir. Şunu da bilin ki şehidimizin canını alan kurgun; bir cani tarafından sikilmiş olsa da şehidimizin aziz kanı sizin üzerinize bulaşmıştır. Bir evlat, bir eş, bir baba olan Dr. Ekrem Karakaya'nın vebali sizindir. Bu olayın sorumlularına hukuk içinde hesap soracağız ve hakkımızı helal etmeyeceğiz. Zaman artık konuşma zamanı değildir icraat zamanıdır. Hekimler olarak bizler artık birlik olduk Polikliniklerde, sağlık kuruluşlarında öldürülmemek, şiddete uğramamak için başlangıç olarak 07-08 Temmuz 2022'de 2 gün tüm ülkede iş bırakıyoruz. Devam eden süreçte can güvenliğimiz, çalıştığımız kurumlarda devletimizce sağlanamayacak ise tüm hekimler olarak anayasal haklarımızı uzun süreli iş bırakma kararları olarak kullanma konusunda kararlılığımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz. Hepimizin başı sağolsun." denildi. Hekim Birliği Yönetim Kurulu HÜRAYDIN HABER / D. Temel Yurdaer  
Acımız büyük, kaybımız tarifsiz Üzgünüz, öfkeliyiz:YASTAYIZ!!

DOKTOR EKREM KARAKAYA SALDIRISI DİDİM DEVLETHASTANESİ

HEKİM VE ÇALIŞANLARI TARAFINDAN LANETLENDİ

Geçtiğimiz günlerde Konya'da görev yaptığı hastanede bir hasta yakınının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Doktor Ekrem Karakaya, Didim Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanları tarafından basın açıklaması ile doktorlara yapılan saldırılar kınandı, lanetlendi.

 

 

 

Basın açıklamasından önce Sağlık çalışanlarına yapılan saldırılarda hayatını kaybeden Görev şehitlerinin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Didim Devlet hastanesinin bahçesinde yapılan basın açıklamasını Hekim Birliği Didim Temsilcisi Uzmn. Doktor Alev Alçay yaptı.

 

 

Hekim birliği Sendikası Didim İlçe temsilcisi Uzmn.Dr.Alev Alçay ;

"Acımız büyük, kaybımız tarifsiz Üzgünüz, öfkeliyiz:YASTAYIZ!!

Biz hekimler artik tükendik dedik dinlemediniz.

Biz hekimler, sağlık hizmeti verdiğimiz kamu kurumlarının içerisinde sözel, fiziki saldırıya uğruyor, hatta öldürülüyoruz dedik duymadınız.

Biz hekimler, şiddete karşı göstermelik koruma kanunları değil, caydırıcı hükümler İçeren kanunların çıkarılmasını bekliyoruz dedik, görmezden geldiniz.

Halkımıza doğru tanı koymak için en az 15-20 dakika muayene süresi ayırabilmek bu şekilde HAKKIYLA GOREV yapabilmek istiyoruz. MHRS randevularını 5 dakikada bir vererek, üzerine randevusuz hasta da bakılmasını isteyerek hastanede kalabalıkları arttırarak şiddete davetiye çıkarıyorsunuz dedik, umursamadınız.

Kışkırtılmış sağlık hizmeti söylemlerinizle sağlık sistemindeki her aksaklığın tek sebebi hekimlermiş gibi gösterdiniz. Bizleri koruyamadınız; muayene odalarımızı savaş alanlarına çevirdiniz Öldürüldük Öldük.

Bizi duymayan, görmeyen, muhatap almayan siyasi otorite ve sorumlu devlet yetkilileri bugün onbinlerce hekim olarak size sesleniyoruz ve diyoruz ki, Dr. Ekrem Karakaya siz yazmasanız da görev şehididir. Şunu da bilin ki şehidimizin canını alan kurgun; bir cani tarafından sikilmiş olsa da şehidimizin aziz kanı sizin üzerinize bulaşmıştır. Bir evlat, bir eş, bir baba olan Dr. Ekrem Karakaya'nın vebali sizindir. Bu olayın sorumlularına hukuk içinde hesap soracağız ve hakkımızı helal etmeyeceğiz.

Zaman artık konuşma zamanı değildir icraat zamanıdır. Hekimler olarak bizler artık birlik olduk Polikliniklerde, sağlık kuruluşlarında öldürülmemek, şiddete uğramamak için başlangıç olarak 07-08 Temmuz 2022'de 2 gün tüm ülkede iş bırakıyoruz.

Devam eden süreçte can güvenliğimiz, çalıştığımız kurumlarda devletimizce sağlanamayacak ise tüm hekimler olarak anayasal haklarımızı uzun süreli iş bırakma kararları olarak kullanma konusunda kararlılığımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz. Hepimizin başı sağolsun." denildi.

Hekim Birliği Yönetim Kurulu

HÜRAYDIN HABER / D. Temel Yurdaer

 

Aydın HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve huraydingazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.